Ne álmodozzunk... Azokat az eszközöket kell használnunk, amik vannak, ezekből kell kihoznunk a legjobbat.
A Budapest mint polygon problémájára jelenleg csak egy megoldás van, ahogy urbalazs dolgozott:
A Budapestet kerületenként rajzoljuk meg (Type=0x00a3 (város), eredetileg 0x000d); és a KSH szabvány szerint nevezzük el - "Budapest .... kerület" a "Label=" mezõbe. Ezt a munkát urbalazs elkezdte. Munkáját az általa használt dokumentáció alapján fejezzük be.
Nem tragédia, ha egy kerületet városrészeik alapján feldaraboljuk több polygonra - így létrehozhatjuk a köznyelvben használatos településrészeket - Kelenföld, Csillebérc, Csillaghegy stb - típusuk 0x00a4 (nagyközség), azonban elnevezésükre használjuk a KSH névkonvencióját (mint olahtamas javasolta egyszer) - "Budapest XI. kerület - Kelenföld", "Budapest XII. kerület - Csillebérc", "Budapest III. kerület- Csillaghegy" stb ("kerület" el is hagyható). Csak az a kérdés, mi alapján húzzuk meg ez városrészek határait.
Az egész Budapest meg kap egy elméleti felületet. Meredek, de megfontolásra javaslom a 0x00f1 alkalmazását (fokozottan védett terület, engedély nélkül belépni tilos). A kimenetgyártók meg tudják tenni azt, hogy ehhez a felülettípushoz olyan zoomszintet kapcsoljanak, hogy Budapest vagy egy polygonként vagy polygonok halmazaként jelenjen meg. Ez a természetvédelmi területek ábrázolásánál is jól mutatna.
Most ne álmodjunk olyan megoldásról, amihez be kell nyúlnunk az adatbázisba, a típuskódokba. Ez mindig is nyögvenyelősen ment, most meg egyáltalán nem megy. Amink van most, abból hozzuk ki a maximumot.
[ előzmény: (39075) baggio, 2010.04.08 06:40:41] |