Köszönöm a helyzetjelentést!
Nem valami szívderítő.
Előbbi hozzászólásomban nem említettem, az is motivált, kapunk segítségkéréseket jelzésfestőktől, nyomvonalakat cserélünk, berajzoljuk nekik a jelzendő illetve elkészült turistautakat. Ez ad hoc megy, jó lenne ennek valami platformot adni és mivel 'azt rögzítünk, ami a terepen van', nekünk közömbös, MTSz tudtával vagy tudta nélkül dolgoznak.
Megint hivatkoznom kell németországi tapasztalataimra.
[Aki nem ismer: Három évtizeden át német nyelvterületen dolgoztam, hétvégenként a hegyeket jártam.]
Kétféle jelzett turistaútrendszer van.
Az egyik országos, gyakorlatilag ugyanaz jelzésekkel, mint a mienk, térképeik a legtöbb könyvesboltban kaphatók.
A másik lokális, tájegységenként egy-egy turistaegylet fenntartásában, jelzéseik karakteresen eltérnek a 'hivatalostól', általában stilizált falevél, virág, bogár stb, térképeik csak a helyi turisztikai helyeken, menedékházakban, hüttékben stb kaphatók. sokszor ingyen. Azaz egy turista két térképet cipel magával.
Ha elmozdultok ebbe az irányba, ha az MTSz elismerné és szabadjára engedné a lokális turistaegyletek tevékenységét, megkövetelve, ne használják a 'hivatalos' turistaútjelzéseket, mindkét fél jól járna. MTSz csak az országos jelentőségű és azokat összekötő utakkal foglalkozna, a helyi szervezetek a maguk nevezetességeiket mutatnák be, jobban tudják, mint a messzi Bajcsy-Zsilinszky úton.
A legnagyobb nyertes a magyar turistatársadalom lenne.[ előzmény: (6696) olahtamas, 2019.03.08 08:06:34] |