Nemcsak Nagyvárad "rezervátum" , hanem Székesfehérvár, Pécs stb. is 0x0d típusú poligon :)
Néhány ETP-vel (Erdély Térkép Project) - az elnevezés MikiCache-tõl származik - kapcsolatos megjegyzés:
1. ahogy péter68 is említette, egyelõre ez csak egy béta verzió, amelynek a megjelenését az tette indokolttá, hogy magánban többen is kérték vagy sürgették az Erdély-térképeket (pl. Prisziék erre a hétvégére kérték :), másrészt elkezdõdött a túrázó szezon és reméljük, hogy a béta verzió katalizálni fogja egy kicsit az erdélyi tracklogok gyûjtését.
2. az ETP úttípusai részben eltérnek a tu-hu úttípus-rendszerétõl, igyekeznek minél jobban tükrözni az erdélyi útviszonyokat:
http://www.ciconia.ro/ETP.html
Extraparaméter helyett a GPS-en is megjelenõ Label tartalmazza az út típusára vonatkozó pontos információt (pl. ugyanazzal a 0x4-es vonaltípussal jelöljük a földutat, traktorutat stb., de a Label-ben, GPS-en az jelenik meg, h. "traktorút", "makadám" stb.; ha a turistajelzés nem ösvényen halad akkor a Label-ben, a turistajelzés rövidítése után következik az út típusára vonatkozó info: pl. P3 makadám). Az autóval is járható utak tartalmazzák az út hivatalos nevét.
3. A tu-hu térképektõl eltérõen a szintgörbék nem 10 méterenként, hanem 20 m-ként követik egymást (a szintgörbe kiindulási alapját képezõ SRTM pontossága ugyanis is csak 90 m, a 10 méterenkénti szintgörbék plussz infót nem nyújtanának és csak indokolatlanul növelnék kb. 35-40%-al a file méretét; a nem "alföldi-típusú" országok - pl. Svájc, Csehország, Bulgária, Új-Zéland - térképei is ezt a rendszert követik).
4. Adott helységnél a helységfelszín a magyar, míg a helységpont (0x660b - gap - geographic points-nál kereshetõ) a román helységnevet tartalmazza (sok helyen ugyanis hiányzik a kétnyelvû helységtábla).
5. Erdélyt megyék szerint osztottuk fel: 16 db. img (ill. kmz, rus) fogja lefedni a teljes területet.
6. A tu-hu-ból hiányzó nemzeti parkok határait a 0x1d - County/parish boundary típusú vonallal jelöltük.
7. Az év végére az ETP tartalmazni fogja a vízhálózatot is (a Google Earth-es kmz-kben már szerepel ennek egy béta-verziója). A vízhálózat generálására - ez egy kicsit bonyolultabb és idõigényesebb dolog - a következõ ingyenesen elérhetõ forrásokat használjuk, ill. fogjuk használni:
a. CLC2000 (a nagyobb folyókat, tavakat ezzel generáltuk);
b. CCM River and Catchment Database JRC/IES
© European Commission - JRC, 2003
http://agrienv.jrc.it/activities/catchments/ccm.html
c. A Monarchia III. katonai felmérése:
http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/3felmeres.htm
d. GIS Data Depot:
Romania - Nationwide Data
http://data.geocomm.com/catalog/RO/datalist.html
7. Russa alatt még nem láttam az ETP-t, de péter68 biztosan fog válaszolni az ezzel kapcsolatos észrevételekre :)[ előzmény: (5276) Sancho, 2006.05.31 00:04:36] |