Úgy hogy én egy algoritmussal megvizsgálom minden POI Telepules= paraméterének értékét.
Ha a POI települes polygonokon kívül van, nem foglalkozom vele (Magyarul: kimaradok a a települések külterületeinek vitájából; nem osztom azt a nézetet, hogy egy településen távoli POI Telepules= paramétere vegye fel ama település nevét, melynek külterületébe esik; de ha valaki itt beleír valamit a Telepules= paraméterbe, nem bántom, ha üres, nem írok bele semmit. Egy konkrét példa: Börzsöny kell6os közepén a Foltán-kereszt az, ami; teljesen értelmetlen (és nevetséges is), ha Telepules= paraméter 'Diósjenô' értéket vesz fel - mert nem igaz, nem ott van. Nyugi, olahtamas, nem csinálok itt semmit :) csak kiszámolom, mely települések vannak hozzá közel, lerakom kommentbe, oszt annyi).
Ha a POI valamely település polygonunkon belül van, megkapja a település polygon feliratának tartalmát - így javítom sok rajzoló/felvivô mulasztását, kik nem vagy rosszul töltik ki a Telepules= paramétert mert többnyire fogalmuk sincs a track-et nézve, mely településben is vannak.
Továbbá ez az algoritmus hibaüzenetet ad ki nekem,
- ha egy település Label= paramétere üres (kitöltöm),
- ha egy település polygon nem tartalmaz település típusú POI-t (pótlom)
- ha a polygon Label= tartalma és a település POI Label= ill Telepules= tartalma nem egyezik meg (egyeztetem)
Az utóbbi vizsgálatot az OMP igényei miatt használom, náluk a település típusú POI-nak kitüntetett szerepe van.[ előzmény: (51557) Old Fairy, 2012.01.14 22:26:34] |