Azért nem lehet hozzáférni mert nincsenek meg azok az azonosítók. Megpróbálok egy áttekintést nyújtani, hogy mûködik ez.
Amikor a raszteresen (a WEBes felületen) megtervezünk egy útvonalat, az adatbázis éppeni adattartalmával dolgozunk; azokkal az utakkal, amelyek a tervezés pillanatában ismertek.
Amikor a tervezett útvonal megjelenik nekünk itinerekkel, turistajelekkel, útburkolatokkal, szintemelkedésekkel stb stb stb, akkor megkapjuk a tervezés során beillesztett útszakaszok azonosítószámait is, szépen sorba rakva, vesszôkkel elválasztva.
Azonban, amikor eltároljuk, archiváljiuk a megtervezett útvonalat, a processz nem ezek az azonosítószámok alapján tárolja el az összekészített információhalmazt. Ne kérdezd, hogy milyen formában, mert nem tudom; de egy biztos: fixen, nagykalapáccsal. Ha belegondolunk abba, bármelyikünk bármikor hozzányúlhat bármelyik útszakaszhoz az adatbázisban - módosítja paramétereit, feldarabolja, esetleg törli... bizony simán megváltozhatnak a szakaszok útvonalvezetése és azonosítói... ezek a változások nem jelennek meg az eltárolt útvonalakban.
Ez van. Az útvonalat fényképként kell felfognunk amennyiben az adatbázis egy adott pillanatnyi állapota alapján készült, így bizony idôrôl idôre frissíteni kell, jelen eszközeinkkel ez csak manuálisan oldható meg.
Ez koncepcionális probléma. Vannak elgondolásaink, hogy lépjünk túl ezen. Egyik lehetôség, hogy a turistautak csatlakozási pontjait külön entitással, turistacsomópont POI-val jelöljük, és az útvonaltervezést ez turistacsomópontok összekapcsolására alapozzuk - ekkor simán változhatnak az útszakaszok, az útvonalak hálózata megmarad. Azaz így ketté választjuk a tervezést és a lekérdezést - az egyszeri tervezés során felsoroljuk azokat a csomópontokat, melyeken átmegy az útvonal; a lekérdezés során meg megkapjuk az adatbázis éppeni adatai alapján összeállított útvonal jellemzôit.
[ előzmény: (48872) Szem, 2011.08.23 15:51:20] |