A menetirány megfordításához elég ráklikkelni a táblázat címsorában kiemelt fordított útvonalnévre.
Az itiner.php-t a vonalak ID-jeinek sorozatával eteted meg. Nézd meg az itiner.php ablakának URL-jét.
A gond az, hogy vonalak ID-jeinek sorozata csak abban a pillanatban korrekt, amikor generálódnak.
Ellentétben a raszteres kimenettel, ez a táblázat a fejlécben megadott idôpontban (most 2013-06-11 21:19:49) generálódott. Megadhatom szakaszról szakaszra a vonal ID-ek sorozatát (mint az elsô, nem publikus változatban), de mivel az adatbázis tartalma folyamatosan változik, elég egy szerkesztônek csak megpöccinteni a megadott vonalak közül egyet (törli vagy darabolja), az itiner.php azonnal fejreáll. A térképszerkesztôk felismerik ezt a szituációt, de egy nemszerkesztô nem, mivel hibásnak tekinti a táblázatot, elfordul tôle.
A táblázat utolsóelôtti oszlopa most üres. Abba kerül majd egyéb, túratervezéshez hasznos információ.
Agyalok olyan megoldáson, hogy aki szerkesztô, annak csak a a vonalak ID-jeinek sorozata jelenjen meg.
[ előzmény: (5458) Hev, 2013.06.12 08:49:00] |