Van ennek valami értelme szerintetek?
[POLYGON]
Type=0x40
Levels=1
Label=Sóstó
Data0=(47.170151,18.419765),(47.170911,18.419627),(47.171081,18.419610),...,(47.170006,18.419696)
Data0=(47.166232,18.416083),(47.166297,18.416424),...(47.166201,18.416127)
ID=4076
[END]
Ezt egy Bakony.mp letöltéssel kapott file-ból szedtem ki mintának. A lényeg: ugyanazon objektumban többször is szerepel Data0 paraméter (itt csak 2x, de van olyan objektum is, amelyikben 10-nél is többször). Ráadásul az egyes Data0 paraméterekben megadott koordinátapároknak sem a száma nem egyezik, sem pedig maguk a koordináták.
A Russa projekt munkálatai során ütköztem bele ebbe a jelenségbe. Úgy tűnt, a MapEdit (.rus konvertáláshoz használt, NEM tuhus-s verzió) is, meg a Russa is megeszi valahogy ezt a furcsaságot, de engem zavart. Végül úgy oldottam meg a helyzetet, hogy az egyes objektumoknál mindig a legelső (és általában a legrészletesebb) Data0-t vettem figyelembe, a többit pedig egyszerűen figyelmen kívül hagytam. Ettől a térképek mérete észrevehetően csökkent, és szemre nem tűnnek rosszabbnak, mint a sokszoros Data0-s változatból készítettek.
Okoz-e ez az eljárás bármilyen lényegi információvesztést, vagy menjen így nyugodtan?
(a http://gps.info-racio.hu-ról letölthetők friss Kelet- és Nyugat-Magyaroszág .rus térképek)
|