Túrázni csak bevállalósabb emberekkel vagy egyedül szeretek, így a korábban feltöltött (közel 150 ezer pontból álló) trackek között akadt egy kevés árkon-bokron, sűrű erdőn, megfagyott szántóföldön és befagyott patakon keresztülvivő szakasz is.
Úgy látom a webes felületen nem nagyon lett létrehozva olyan kisalföldi útvonalterv, ami óvatosságra intene a nodokkal kapcsolatban. Persze populárisabb tájegységeken más a helyzet.
A szurdokra / gátra vonatkozó fésűs térképi jelölési ötleted tetszik, megjelenésben közelebb vinné a papírtérképekhez (és a valósághoz).
Egy konkrét esetnél most kicsit elbizonytalanodtam. Tényőtől délre, Hollómajor magasságában van egy élvezetes, 850 méter hosszú szurdok. Ennek mindkét oldalán vezet út is, viszont a szurdok is éppen csak, de járható. (Az utak minőségét fel- illetve lefokoztam, pontosítottam). A lényeg most jön: ugyanis a szurdok D-i, nyitott bejáratával ellentétben az É-i vége 6-8 méter magas, meredek löszfalban végződik. Annak ellenére, hogy nincs ösvény, még fentről lefelé bevállalható. A 850 méter hosszú szakasz korábban két részből lett megrajzolva. Én a végén lévő rövid szakasz utolsó pontját töröltem, és az utat 0x19-es kódú zsákutcává alakítottam. Ezzel kapcsolatban két további kérdés merült fel bennem:
- gondolom elegendő csak a legvégén lévő szakaszt zsákutcaként jelölni, a bevezető szakaszt nem is szabad piszkálni.
- nem lenne-e jobb ilyen esetben egyirányúsítani a rövid / teljes szakaszt (mégha a valóságban nem is létezik az a 10 méternyi ösvény, ami összekötné az alsó és felső pontot, de bevállalósabbaknak nem jelent problémát). Kikre kell "méretezni" a térképet? Mondjuk egy 100 kilós nyugdíjasra, vagy lehetek bátrabb is?
Kezdőként egyből ilyen extrém esetekkel támadtalak le Titeket, de hát ez van, a normális utak rendesen meg lettek rajzolva, azokat nem kell piszkálni. Ezek precíz megrajzolásához meg terepismeretre van szükség.[ előzmény: (28565) johann g (Lud), 2009.03.06 11:22:27] |