Nem fogtok örülni nekem :)
Átjöttem a kütyük-ről. Eredeti gondom ott: (67490).
Kipróbáltam az álmoskönyvi javaslatot, ha a feltöltött 3 térképből (Komárom-Esztergom m, Pest m, Pilis és Visegrádi-hegység) kivettem a visegrádi pipáját, láthatóvá vált Pilisvörösvár úthálózata is. A módszer mégse nyerte meg a tetszésemet, mert hét éven át minden gps-re másolt térkép mellett ott fityegett a pipa, ez sosem volt gond.
Elővettem a kütyük-ön pedzett gyanúmat és felvittem negyediknek a Budai-hegységet is. Érdekes módon ez meggyógyította a bajt: a teljes 70 km-en nem volt fehér folt a NaviGuide-os térképeken.
A csak Budai-hgs sem rontott.
Kipróbáltam a 04.26-os, a 2012.10.11-es és most du. a 05.03-as "Turistautakom"-mal, ugyanígy viselkedtek.
Valami gond lehet a Pilis és Visegrádi-hegység térképével.
Szinte mindig az 1 "telepítő"-jét használtam.
Most a 2-7-ig térképekkel is próbálkoztam, hátha kiszűröm, úttal, felülettel, szintvonallal van-e gond, de bementem az erdőbe, biztos rossz útra is tévedtem. Nem igazodok ki, nem látom egyértelműnek, hogy miben mi van, mi települ.
Pl.: 7, "Turistautak: felületek+szintvonalak":
Mind a telepítő, mind a zip nevében "utak-feluletek-szintvonalak" vannak.
Aztán mindkét kifejtett fájlkupacban van "feluletek", "feluletek-szintvonalak", "szintvonalak", "utak", "utak-feluletek", "utak-feluletek-szintvonalak", "utak-szintvonalak"
Mi fog ezekből települni??? Meg kéne nézni másik fájlból? Miért van itt ennyi? Lehet, hogy ez nem is 60csx-re van? Bonyolult vagy kusza :)
A kütyük-ön visszaolvastam fél évet, itt a térképeken ezt kihagynám.
Találtam a GPSMapEdit-et ezzel nézegettem az 1 "Turistautak" két említett térképet, a 96901699.img-t és a 95900699.img-t. Hejh, ha érteném, mi minden van a térképen és a programban, de azért:
Pilis és Visegrádi-hegység // Budai-hegység
Verify map - Total: 41000 // 63000
Generalize - Points of All Polylines & Poligons: a törölt pontok száma: 49000 // 81000
Remove Object Duplicates: a törölt objektumok száma: néhány
Hogy mennyi ez a hiba, azt nem tudom megítélni, megadhatták volna százalékosan is.
Szívesen vennék pár sorszámot a fórumból, biztos össze van foglalva valahol a lényeg.
Miért radíroz a Pilis-Visegrádi a NaviGuide térképébe?
Miért orvosság erre a Budai?
|