Nem tudom, hogy a típusreform következménye-e, de a garminos térképen több helyen találok igen vékony vonallal jelölt aszfatutakat. Láthatóságuk eléggé rossz mind Mapsource (6.13 és 6.15) alatt, mind a CSx készülék kijelzőjén. Esti üzemmódban már nem is látom, csak az út fölött itt-ott egy pontot (ha éppen egyszeri felmérés volt). A raszteresen is ez a vékony vonal jelöli az efféle, jól járható, keskenyebb műutakat - szemben pl. az alacsonyabb szintre sorolt betonutak jó széles vonalával (raszter és 6.15 esetén). Lehet, csak azon múlik, hogy ki kellene tölteni a szélesség paramétert, arról viszont a wiki azt írja, nem kell megadni (?).
És akkor egy példa Debrecen északi széléről, jó lenne valahogy javítani. Nincs megadva szélesség és bizonyára emiatt csak vékony vonal jelzi az alábbi 3-4 m-es műutakat:
561449, 561450 sz. azonosítójú és a vele szembeni: 562614,562615,562616. Kissé délebbre pedig: 561600,561601.
Ezekkel szemben Mapsourceban, garminon és raszteresen is egyaránt jól néz ki a hasonló minőségű keskeny bekötőút Nyíradonytól délre, Belsőgútnál: 310040. |