Polar esetén +/- 1% ill. +/-1 szívverés a pontosság (a két így számolt érték közül mindig a nagyobb hibát produláló érvényes, tehát 200-as pulzusnál 2 szívverésnyi lesz a max hiba, 50-esnél meg 1 szívverésnyi), vagy ahogy ők mondják "EKG pontosságú" a szívverés érzékelés.
Ami még bekavarhat az az elektromágneses interferencia más jelekkel. Ez ritkábban más pulzusmérők jelét jelenti (bár ez igen valószínűtlen), gyakrabban a nagyfeszültségű vezetékek okozta zavar: pl. villanyvasút mellett futsz 5-6 méterrel. Ez utóbbi esetben is ritka, hogy gond lenne a pulzusméréssel, minden fél órában ha látsz egyszer 225 körüli irreális pulzust, vagy vannak "elátkozott helyek", ahol minden alkalommal garantáltan hülyeséget mérsz.
Ennek kiszűrésére találták ki az úgynevezett "kódolt jeladókat", amit pl. a Polar-ok egy része is használ (de vannak kódolatlanok is). Ezeknél sokkal kisebb a valószínűsége efféle téves méréseknek, de azért előfordulhat, pl. a Polar S710i-m is tudott 225 körüli pulzust és 100km/h-s sebességet mérni a kódolt jeladó ellenére is. Viszont a legújabb Polar-om az RS800CX még soha nem produkált ilyesmit (igaz, amagasságmérője meghibásodott, amit a szervíz 4.5 hónap alatt orvosolt, ami elég gáz), ennél már komolyabb a kódolás, pl a jeladók jelének kódolása világszinten egyedi, stb. Viszont ezzel sajnos együtt járt a 2.4GHz-re való áttérés is, aminek az úszók nem örülnek (bár olvastam már olyan elvetemült megoldást, hogy a mellkasi jeladó övre fűzte fel a srác a pulzusmérő órát, így csak pár centire volt attól és működött úszás közben is - persze így menet közben nem tud rápillantani, plusz a kényelem is kérdéses, pl. hogy hosszabb távon nem sérti-e fel a bőrét az óra szíja, vagy hogy mennyire zvaraja az úszásban a mellkasán billegő óra).[ előzmény: (44349) Saughassy, 2009.11.09 16:01:33] |