Itt kb. 1 hétig tartózkodott a láda, Kokó a Zuvárra vitte tovább, a Márianosztra Pálos Kolostor érintésével.
Amit a Paphegy Árpádkori sáncáról tudni illik:
„Szokolyától ÉNY-ra, a Pap-hegy keleti végén, erdőben erődítésnyomokat figyelhetünk meg. A hegytető tengerszint feletti magassága 472,7 m, a Törökpatak feletti relatív magassága közel 250 m.
A gerinc keleti végén, a háromszögelési ponttól délnyugatra mintegy 30 m-re részlegesen átvágták a gerincet. A déli oldalon 4-5 m széles, 1,5 m mély, 15 m hosszú árok látható. Az innen kidobott földet a belső, a lakóterületet felőli oldalra dobták, így ott mintegy 1 m magas, alul 2,5-3 m széles földhányás keletkezett. Az északi oldalon csak elkezdték a gerincátvágását, itt csak kisméretű földmunka nyoma látszik, az árok mélysége 30-40 cm, hossza 5 m. A földet itt is a lakótelep felőli oldalra dobták. A hegygerinc közepe érintetlen. A helytől 150 m-re K-Dk-re, 20 méterrel alacsonyabb szinten egy kis lapos területen feltehetően XIII. századi leletek kerültek elő. Ezek, valamint az erődítésnyomok alapján minden bizonnyal egy kisméretű Árpád-kori vár állhatott itt, amelynek megerősítése azonban csak részben készült el.
Kóspallagról a kék + jelzésen keleti irányba kapaszkodhatunk fel a Fekete-hegy nyergébe, majd innen az északkeleti irányba nagyjából a gerincet követve a nyiladékon a Tar Péter-hegy csúcsán keresztül juthatunk a keleti csúcs közelében lévő földsánchoz. A gyönyörű szálerdő és a lombhullástól kora tavaszig látható körkilátás kárpótolja a túrázót a meredek kaptatóért. De feljuthatunk Királyrét felől is a Paphegy bronzkori földvárnál leírtak szerint.
A táblát a gerinc és a sánc metszéspontjaiban helyeztük el.”
forrás: "Várak a Börzsönyben" útikalauz (egyben a jelvényszerző túramozgalom igazolófüzete)
Közeli települések: Szokolya DK felé 2.73 km, Kóspallag Ny felé 3.29 km (2013/06/18 set by MapAudit, O'Eye)
A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók