Szerintem a turistautak.hu szeretne pontos lenni, amennyire csak lehetséges. Én legalábbis törekszem rá minden igyekezetemmel (mondom ezt annak, ellenére, hogy éppen most hívtad fel a figyelmemet egy hibázásomra), hogy csak megbízható tracket dolgozzak fel.
Nézegetem ezt a tracket, melyet áthoztál az OSM bázisból...
Vannak olyan szakaszai, ahol akár 500 m-t meghaladó távolságra vannak a pontok egymástól...
Gondolom, hogy ez egy szerkesztett útvonal lehet, nem pedig egy valóságosan bejárt?!
Valamint tévesen vezeti a túrázót például a N47.20654 E18.18179 és a N47.20758 E18.18408 közötti szakaszon!
Itt, e két pont között, a turistautak.hu térképe a jó, az biztos! Szinte teljesen friss, valós bejárás alapján lett felszerkesztve az említett új, jelzett szakasz(plusz Skype-n leegyeztetve és a trackelő részéről is visszaellenőrizve).
Persze ettől még a hiányzó útvonal(szakadás) nyomvonala jó lehet, de én inkább várok egy olyan trackre, amelyik egy bejárás alkalmával született, lehetőleg nem túl régen...
A műholdképekről annyi a véleményem, hogy nem az aktuális valóságot tükrözik sok esetben.
Mondom ezt azért, mert például; létesült egy/kettő halastó a környékünkön(már egy éve, hogy fel is vannak töltve vízzel), de a látható műholdképen nem látszik (csak a készületi munkálatok) Vagyis több évesek a felhasználható műholdképek...
Ilyen alapon olyan utakat is ábrázolhat a műholdkép, amelyek már nem is léteznek, vagy vannak már olyan utak is a valóságban, amelyeket még nem ábrázol...
Ezért is,... én a bejárt, rögzített trackeket ítélem meg rajzolásra alkalmasnak (főleg a terepi utak esetében).
Hev, ne haragudj és ne vedd "kötözködésnek" soraimat,...csupán leírtam a(saját!) gondolataimat az üggyel kapcsolatban!
[ előzmény: (70421) Hev, 2015.03.30 08:39:26] |