Ha külön lennének választva a zarándokutak és a turistautak nem történne túl sok minden, mert továbbra is tartom hogy jó 80%-ban a turistautakra vannak ráépülve ezek a divattermékek. Ennek megfelelően miért is ne lehetne túrázni "csak úgy" ezen útvonalakon?
A mi megyénk a kivételek közé tartozik egy picit, éppen azért mert a homokon eddig nem túl sok turistautat jelöltek ki, talán nem véletlenül. A józan ész nem ezt diktálta. És itt oda is érünk a másik kérdéshez, miszerint mennyi értelme is volt 500 millát költeni tükrös műkőoszlopokra, egyéb műtárgyakra a szántók közt, hányan fogják ezt használni?
És mennyi értelme van ilyen sok és sokféle útjelzést felfesteni, amelyeket szinte már az sem tud követni aki felfestegette őket. A legtöbb turistaúton ahol eddig 1-2 jelzés volt most már van 4-5-6 jelzés, fele kriksz-kraksz. Mi értelme?
Példa Kisújbánya.
A faluban egy táblánál van kék sáv, kék négyzet, Mária-út, Magyar zarándokút, Szent-Márton út, és Üvegesek útja tanösvény jelzés is.
Egy káosz az egész, és ez csak egy példa.
És ez rendszerszintű probléma, nem a digitális térképeké, csak legyen térkép amely ezt a sok értelmetlenséget képes megjeleníteni és lekövetni.
Van olyan jelzés amely egyik térképen sincs rajta, pedig ilyen alapelvek szerint (mint a pécsi akármi) annak is kéne szerepelnie!
Szóval lassan tényleg érdemes lenne szétválasztani a valódi turistajelzéseket és az ilyen vándor-zarándok-tanösvény akármiket, amelyek nagy része úgysem lesz hosszú életű.
[ előzmény: (72626) cseremoha, 2018.04.08 19:28:28] |