Csak az emelkedés számít, ha MTSZ vagy TTT pontszámot akarsz kiszámolni.
Több módszer van szint mérésére, egyik sem pontos. A kérdés az, hogy a rendező melyiket, esetleg milyen korrekciókkal alkalmazza.
A hagyományos az, ha a rendező a papírtérképen számolja a szintvonalakat, esetleg ezt korrigálja az általa bejáráskor tapasztalt terepviszonyokkal.
A turistautak.hu egy ingyenesen felhasználható domborzatmodellt vesz alapul. Ennek ha jól tudom, 50 méterenkénti műholdas mérésekből összeálló rács az alapja, így például előfordulhat, hogy a hegycsúcs nem pontos, illetve keskeny szurdokvölgyek gyakran nem szerepelnek rajta. Személy szerint az így kapott adatokat esetenként még általában lefelé korrigálom, hiszem mondjuk 1000 méteren 6 méter emelkedés gyakorlatilag a valóságban érzékelhetetlen.
Lehet közvetlenül a tisztított trackből is számolni segédprogrammal szintemelkedést, főként ha kalibrált barometrikus magasságmérős GPS rögzítette a tracket. Barometrikus magasságmérő nélküli GPS pontossága jó vételi körülményeknél elfogadható, de rosszabb vételi körülmények között először a magasságmérés válik megbízhatatlanná.
A Bakonyi Mikulás hosszú távjain (40, 50) a túrabeszámolók alapján a barometrikus magasságmérővel mért értékek szinte azonosak a rendező által megadottakkal, ezért a konkrét esetben az itiner szerinti szintet számolnám el.[ előzmény: (8194) Kszi18, 2010.01.27 16:39:54] |