Silvius!
Néhány szó a lelkes POI beviteledhez. A POI-k duplázását nagy valószínűséggel úgy tudod elkerülni, hogy letöltöd a teljes POI listát. Ha valahova böksz egy koo-t, akkor látod, hogy a közelben van-e már hasonló, vagy éppen az, amit fel akarnál vinni. Ha van, akkor ne vidd fel, és nem lesz fent duplán.
(Sajnos ez csak részben megoldás, mert elég sok térképi POI nem látszik a teljes POI lista letöltésénél sem, de még mindig jobb, mint a semmi). Tényleg elég macerás a dupla POI-kat törölgetni. Tudom, csináltam már néhányat!
Ha saccolt hegycsúcsot veszel fel SRTM alapján, akkor azt (éppen a jogi csűröm-csavarom miatt is) ne a TG-ről, hanem a turistautak szintvonalas térképen vedd fel. Így tuti oda kerül, ahol a Tuhu szintvonalai azt jeleznék, és nem is lehet belekötni.
Térképszerkesztéshez olvasgasd el a megadott dokumentációt. Előszőr próbálgass rajzolni simán, aztán innen leszedett térképen. Lassanként aztán kaphatsz mindenféle jogosultságokat, ha már belejöttél. Arra figyelj, hogy az INNEN letöltött MapEditet használd, mert az nagyon sok ponton eltér a "hivatalos" verziótól, ami nam alkalmas az itteni térképek szerkeztésére. |