turistautak.hu térképrészleteK+ jelzés GPS-szel
[ english
Előzmények

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 08:44:41 (485)
Fontos további szempont a típusok belső-külső különválasztásához: ezáltal lehetőség nyílik a kimeneti típusokkal való menet közbeni játszadozásra, mert amíg ez nincs (vagyis jelenleg is), nem lehet változtatni az mp oszlopon, amíg egy tájegység is zárolva van, hiszen abban a régi típusú pontok vannak, visszatöltéskor viszont a régit nem fogja megismerni, csak az újat.
[előzmény: (484) Kolesár, 2006.08.16 08:37:14]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 08:37:14 (484)
Végre rendesebben bele tudtam olvasni a fórumba és a belinkelt fájlokba. Először is minden elismerésem, alaposan előkészítetted a terepet.

Tegnap annyival merészebben gondolkodtam a POI-król, hogy nem kötöttem magamat a mapeditben levő Garmin ikonkészlethez, hanem teljesen szabadon gondolkodtam arról, mi is kellene. A térképszerkesztőknek és a felhasználóknak is így volna a legjobb: magyar nevek, rendes ikonok, annyi amennyi kell és nem kell béna kényszermegoldásból pl. Truck stop vagy Unit navaid jeleket rajzolni. Emellett az új ikonkészlet 100%-ban megjelenhetne az SVG és GE kimenetekben.

Ez a változtatás csak annyiban kavarja meg az előkészített anyagot, hogy a wpt_icons tábla kap még egy oszlopot, mégpedig az új mapedit-kódokkal. Az előkészítési munka pedig annyival bonyolódik, hogy meg kell rajzolni a szükséges ikonokat (ebben segítséget kérek), és meg kell ágyazni nekik a mapeditben (ezt én fogom megtenni).

Bár már leírtam régebben, összefoglalom az új típuskészlet elvét: a szerkesztők számára készülő .mp-ben saját típuskészlet lesz, amit a saját mapedit gyönyörűen fog kezelni. A Garmin .img-k számára, vagyis a cgpsmapper bemenetére készült .mp-be a jelenlegi ikonok (wpt_icons.mp oszloa szerintiek) kerülnek. Mivel ez utóbbi egyirányú, itt nem gond az, ha több típus használ azonos jelet, mint ahogyan a tervezetedben is van ilyen: 11272, 11524. A szerkesztők viszont 1:1 kapcsolatban tudják a típus megadni, vagyis a szerkesztői .mp típusa egyértelműen meghatározza a POI típusát.

Emellett tegnap turistatérképet böngészve 0-ról összeírva olyan típusokat is leírtam, amelyek nincsenek ebben a listában, ezért kibővíteném még egy kicsit a sorokat is.

Jó lesz így?
[előzmény: (388) Trackman, 2006.07.11 23:16:45]

Trackmanhozzászólásai | válasz erre | 2006.07.11 23:16:45 (388)
...akkor a térkpek fórumról ide ugorva:

- 385-ben feltett kérdéseim közül a poi típus leírásokat megtaláltam az excelben ( utálom, hogy rögzíteni lehet az ablaktáblát... :) )

Csináltam egy olyan formájú excelt, mint amit kiszedtél a db-ből, feltettem ide.
poi_type_attributes tábla nincs benne, ahhoz nem nyúltam (bár van ötletem, hogy mit kéne még hozzátenni, de az távlati).
A poi_types tábla függőlegesen bővült az ezen a fórumon együtt kitalált típusokkal. Az eddig is létező típusok attributumait betettem, a többinél üresen hagytam a nullozható dolgokat. Ami hiányozhat, az a description, amit most nem álltam neki kigondolni; ha azt mondod, tudsz ebből az excelből dolgozni, akkor kitöltöm ezt is. Az eddig létező id-k élnek most is, úgy rendeltem őket össze, hogy az átalakítás után minden "jó" típusba essen (pl. ami eddig id=forras, name=forrás volt, az most id=forras, name=víz lett, hogy az id-ket ne kelljen átállítgatni). Így a létező id-knél majd update-elni kéne a többi mezőt, mert módosultak/módosulhattak (a többinél meg értelemszerűen insert).
A show_on_settlement-et még mindig nem tudom mi, így nem töltöttem ki.
Vízszintesen az alábbi oszlopokkal bővült:
-endlevel : az az utolsó level, ahol még látszik az adott típus. Egyelőre ad-hoc értékekkel van feltöltve, az majd evolúciós módon kialakul, hogy melyiknek meddig egészséges látszani.
-parent_id : a típus szülő típusának id-je, ha üres, akkor gyökér típus (csak két szintet tartalmaz!)
-switchlevel : az a szint, ahol az eredeti garmin kimenetben a wpt_icons.mp típust felváltja a wpt_icons.switch_mp. Egyelőre csak egy típusnál töltöttem ki, példaképpen.
-exists : csak egy kis segítség: ezek a típusok léteztek korábban is

A wpt_icons táblából nem volt indíttatásom kiválogatni, hogy az eddigiek közül mit lehetne esetleg felhasználni, ezért az újat úgy ahogy van, be kéne tenni; a poi_types.icon már az általam adott új elemek id-jére való hivatkozást tartalmaz.
Az angol és magyar oszlopokat szintén nem töltöttem ki, ha jól látom sehol sem jelenik meg. Ha mégis, akkor leküzdöm azt is... :-\
Ez a tábla vízszintesen csak a switch_mp oszloppal bővült, lásd fent.

Természetesen a 385-ben felvetett felület-problémák továbbra is megválaszolásra várnak.

Következő lépés?


Bejelentkezés név:  jelszó:   tárolás [regisztráció]

Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!

[ kezdőlap ] [ térkép ] [ + felmérések ~ ] [ + útvonalak ~ ] [ + poi ~ ] [ belépés ] [ faq ] [fórum] [email]

A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók