Van két kérdésem a Garmin térképkészítéssel kapcsolatosan:
1) MP fájlból kompilálok garminos térképet (IMG fájlt) a cGPSMapper-rel. (A nagy MP fájlt GPSMapEdit-be importált shapefile-okból szerkesztettem, de ez most lényegtelen.) A térkép Románia természetvédelmi területeit mutatja, nagyon pontos, részletes, nagy felbontású határvonalakkal és sokszögekkel. Tehát az alapterület jó nagy: Románia területe. A kérdés: Érdemes-e ezt a nagy MP-fájlt feldarabolni kisebb területekre a GPSMapEdit-ben, ahhoz hogy aztán több IMG fájl készüljön (avagy több GMP-s állomány, ha a gmap-os formátumban vesszük). Gyorsítja ez majd a térkép lapozását a cuccon (tehát ha majd a Garmin kütyüre feltöltött egyetlen IMG több, kisebb img-ből áll úgymond)? Van-e a feldarabolásnak gyakorlati haszna? Megfigyeltem ugyanis, hogy a nagy térképek kivétel nélkül mind így jönnek, feldaraboltan. Az OMP, meg a többi is.
2) Megfigyeltem, hogy a cGPSMapper minden kompilált IMG-be, pontosan az alsó szél tájékára berakja pontként (mégpedig kisvárosként!) a program tulajdonosának a nevét. Nem lehet ennek valahogy elejét venni? |