Kicsit túlpörgök...
Befejeződött az átlagolás és kipróbáltam. Ha félreállítom 100 m-rel, akkor abból látszik, hogy a sima wpt rögzítésnél NEM a GPS magasságot veszi, hanem a félreállítottat. Az átlagolás viszont már egyből a GPS adattal kezdődik és az átlagolás menetéből is az adódik, hogy kizárólag GPS magasságadatokat vesz.
Ezek után már csak az az érdekes, hogy mivel én túrázás közben sosem átlagoltam, így a 46711-ben leírt vizsgálat mit is jelent. Szóval azt jelenti, hogy ott lassan mentem, ezért elővettem most egy másik tracket, egy autóst.
wpt lat="46.4094696" lon="20.4764781"
ele84.9615479/ele
time2009-12-28T08:27:01Z/time
trkpt lat="46.4094780" lon="20.4762388"
ele84.7770000/ele
time2009-12-28T08:27:00Z/time
trkpt lat="46.4094690" lon="20.4765090"
ele84.9620000/ele
time2009-12-28T08:27:01Z/time
1. Látszik, hogy bár nem sikerült pont kerek másodperckor nyomnom a wpt-t, a koordinátája egészen közel van az egyikhez (kb 08:27:00,9 mp-kor nyomhattam a wpt-t).
2. Úgy látszik rosszul emlékeztem, mert a gpx-ben lévő magasság midig 3 tizedesjegyű, így itt is, d viszont ebben az esetben a wpt nem m-re kerekített, hanem 7 tizedesjegyű, úgyhogy ez még további nyomozást igényel.
3. Mind a wpt, mind a trackpont magassága barometrikus magasságként van rögzítve (megj.: 46711.ben nem figyeltem arra, hogy gyalog nem minden mp-ben rögzít a kütyü)
|