turistautak.hu térképrészleteK+ jelzés GPS-szel
[ english
Előzmények

hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.12 00:18:29 (43146)
Jekaeff Trackshift-je forráskódjának segítségével megértettem a Pascal-t 15 év után újból, úgyhogy készen is vagyok. Most szépen éééé.hh.nn. óó:pp:mm formátumban figyel mind a cmt, mind a desc mező, azaz a megjegyzés alapján szépen sorbarendezhetők az útpontok. Nincs már az a hülye helyzet, hogy a 9:59:59 előtt nyomott waypointok vannak legutoljára. Nem is beszélve a többnapo,s hó végén átnyúló trackeknél arról, hogy először jöttek az elsejei, s utána a 31-i útpontok.

Most arra akarok rájönni, hogy azt az infót miért nem menti el a Mapsource, hogy a dialógus dobozban utoljára a comment szerint rendeztem? Minden újraindításnál a Name mező (ascending) van beállítva.
Minden egyebet elment (mezők sorrendje és szélessége, így látok arra esélyt, hogy meg lehessen piszkálni.
Ilyenkor a .dll a "bűnös"?
[előzmény: (43112) 2009.09.10 17:09:50]

hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.10 17:09:50 (43112)
Átolvasva a válaszokat, meg megtanulva a Garmin Device Interface speckóját :-), úgy látom, hogy a békesség kedvéért egyszerűbb "előállítani mapsource-ban a már waypointokat is tartalmazó gpx-et, úgyis majdnem mindig kell az SRTM_HUN -hoz ;-), s ebben a gpx-ben már könnyebb lesz "riplészelni" dolgokat.
[előzmény: (43107) jekaeff, 2009.09.10 13:16:58]

jekaeffhozzászólásai | válasz erre | 2009.09.10 13:16:58 (43107)
1.) Esetleg nekiesel egy USB port monitorozó programmal elkapkodni az adatcsomagokat melyek a waypoint-ok kiolvasásakor kimennek/bejönnek az USB porton, majd leprogramozod ugyanazt. Valószínűleg nem lesz gyerekjáték, jó szórakozást hozzá! ;)

Sajnos a SysInternals-féle PortMon csak soros és párhuzamos porti adatforgalmakat naplóz, de akadnak megoldások "USB sniffer"-re is, elvileg. Pl.: http://sourceforge.net/projects/usbsnoop/ (nem próbáltam)


2.) Gondolom vannak olyan (Garmin) GPS-ek, amelyek használják mindkét mezőt. Amelyek pedig nem, ott a Mapsource valószínűleg kompatibilitási okokból a cmt mező tartalmába bemásolja a desc mező tartalmát (vagy fordítva).

[előzmény: (43106) 2009.09.10 10:44:40]

hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.10 10:44:40 (43106)
CMT vs DESC mező

Kedvet kaptam egy kis progi írásához, amivel a waypoint-ok megjegyzés mezőjében lévő időpontot átstruktúrálnám. Szembe a track pontjaival, ahol meg lehet nézni a csix-ről leszedett gpx és a mapsource által már megnézett , majd elmentett gpx közötti különbségeket a waypointoknál nem ez a helyzet, mert ugyi mapsource nélkül nem lehet leszedni a waypointokat.

1. Tényleg nincs valami ügyesség arra, hogy a mapsource nélkül leszedjük az útpontokat?

Így annyit látok, hogy a mapsource-ban lementett gpx-ben két mező van, a cmt és a desc, ami ugyanazt a stringet tartalmazza mindig. Az egyértelmű, hogy a mapsource a cmt mezőt kezeli megjegyzésként, a desc mezőt nem lehet külön megjeleníteni. (desc-et módosítottam, az összes létező mezőt bekapcsoltam mapszószban, mert a módosított dátum mezőre gyanakodtam desc-ként, de ott sem jelent meg infó).
Az hogy a csix-en lévő Note-ból a mapsource-ba átvitelkor jön létre a Cmt mellett a Desc, vagy a fájlba mentéskor vagy már eleve létezik a csix mezői között, arról fogalmam sincs.

2. Mi a túrónak vagy Desc mező? Hol lehet ezt még felhasználni? Ez csak a gpx szabvány miatt töltődik ki a cmt mező értékével?

Ami furcsa még, hogy ha txt-ben mentem le a fájlt mapsource-ban, akkor pl. a Description mezőnevet használja a fejlécben, s nem Comment-et vagy Note-ot.





Bejelentkezés név:  jelszó:   tárolás [regisztráció]

Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!

[ kezdőlap ] [ térkép ] [ + felmérések ~ ] [ + útvonalak ~ ] [ + poi ~ ] [ belépés ] [ faq ] [fórum] [email]

A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók