Itt jegyzem meg - mivel itt írtad - , hogy azért az, hogy "fogalmad sincs a külkereskedelemről"- különösen így ismeretlenül - talán egy kicsit "erős". (azt meg csak én tudom, hogy ráadásul sületlenség is....)
Én ilyet nem írtam. Én azt írtam, hogy amit írtál, az arra enged következtetni és azért írtam, - mert bár most hogy mégegyszer elolvastam a postot, valóban nem írtad, de számomra elsőre az jött le, hogy a kinti és az itthoni ÁFÁ-t is beleszámoltad. Félreértettem a dolgot, sorry :)
Ezzel együtt a többi állításomat fenntartom. Az 1-es pontban nincs vita.
A 2-es ponthoz annyit tennék hozzá, hogy az áfa és a vám az átadási (Garmin->disztibútor) árra kerül és nem a bolti árakra, amiket itt összehasonlítunk. Az átadási ennél valszeg legalább 25%-al kevesebb.
3. szerintem jól értettem.
4. Nem értem miért mondod, hogy két helyen is tévedek és azt sem, hogy mi a lényegi különbség a HUF/EUR és a USD/EUR árfolyamkockázat között, hacsak az nem, hogy az USD és az EUR egymáshoz képest kevésbé hektikus, így kisebb árfolyamtartalék is elegendő, mint a HUF esetében. A Garminnak egyébként nem kell lépni bármilyen erős HUF esetén sem, mivel - ebben majdnem 100%-ban biztos vagyok - USD-ben számláz a disztribútorok felé, tehát neki tökmind1 az árfolyam. Az áresést egyébként nem a helyi disztibútorok határozták meg - ismét csak sztem - hanem a Garmin maga. Ha másképp lenne, akkor most a helyi disztribútor berendelne egy nagyobb szállítmányt és leakciózná a bivalyerős HUF miatt. (Az más kérdés, hogy ezzel tudna-e akkora forgalomnövekedést generálni, hogy megérje az egyszeri nagyobb befektetést)
Egyébként amiket a multikról írsz, már csak azért sem ülnek az adott témában, mert amennyire tudom a Garmin nincs jelen Magyarországon, hanem a Nav'n'Go Kft-n keresztül képviselteti magát. Ha ez nem így van, akkor majd kijavítanak a hozzáértők.
Az UK árakról meg sztem nincs mit beszélni. Biztos vagyok benne, hogy egyéb kizáró okokat kizárva Magpetnek jobban megérné angol kiskereskedőtől vásárolni a Garmin eszközöket, mint itthon a Nav'n'Go-tól. És ott nincs sem áfa, sem vám, az árfolyam nem ingadozik 40%-ot..szal nincs mit magyarázni, nyilvánvaló, hogy nem olyan árakkal dolgoznak mint az itthoniak.
A piaconkénti különböző árakról meg annyit hogy én a Bosch-nál dolgozom, amit mi itthon árulunk az olcsóbb az USA-ban retail-ben, mint amennyiért nekünk a saját gyárunk elszámolja!!! Pedig európai és/vagy ázsiai gyártás, nem USA-beli.
Régebben dolgoztam más külföldi gyártókkal és igenis általános különböző piacokon különböző árakon árulni és ez még európán belül is így van. Mindenhol annyiért adják el a cuccot, amennyiért még éppen lehetséges és egy fillérrel sem olcsóbban. |