Te kérdeztél, én válaszolok. A végén neked kell döntened, én csak leírom, hogy mit gondolok egy eldöntendő kérdés esetén. Nem vagyok az Asus beépített embere. A teljesítmény nem csak a CPU órajeltől függ. A proci architektúrája is számít, egy régi 400 MHz-es procit simán legyaláz egy mai 300-as. Na meg egy Samsung és egy Intel proci között is van különbség (nem is kicsi), azonos órajel mellett. Arról nem is beszélve, hogy felesleges navigációs célra a brutál hardver. Egy 195 MHz-es Texas Instruments procin simán elfutnak az új navi programok is (pl. iGO 8 3D csicsa nélkül), a túra/geocaching cuccok pedig röhögve (Russa, Navitel, GPS Tuner, Ozi, GPSDash, BeeLineGPS stb). Én 100 MHz-en hajtom az 5 éves PDA-mat, és akadás nélkül mennek rajta a turistatérképek és az iGO 2006 is. Na ezért nem tartom fontosnak, hogy két gép között van-e hajszálnyi különbség órajelet tekintve (mp3 lejátszás és hasonló műveletek is simán mennek 100 MHz-en, és a telefonom órajelét is 145 MHz-re korlátozom).
És mégis miért Asus? Nem feltétlenül és nem mindig Asus, de az általad feltett kérdésben 2 gép szerepelt, és én azok közül az Asust venném, már csak a tegnap vagy azelőtt hosszasan vázolt dolgok miatt is. Elég sok PDA-t hoznak hozzám ismerősök, barátok, meg javítok gépet "megrendelésre" is, ezért elég sok kütyü ment már át a kezem alatt, és ezek közül Asusból volt a legkevesebb. Fujitsu-Siemens és Mio annál több volt. Azok az Asus gépek, amiket eddig kipróbáltam, mind szépek voltak, masszívak (igényes anyagokból, jól összeszerelve), jó kijelzőjük volt, kellemes hardvergombokkal, ráadásul a SiRF III-as GPS-ük is hozta azt a szintet, amit el lehet várni egy ilyen képességű GPS chipsettől (minden GPS-es PDA-t összehasonlítok a saját vevőimmel, így van viszonyítási alapom). Szóval összességében elégedett vagyok az Asus gépekkel, és mások is. Itt a fórumon ritkán olvasni olyat, hogy valakinek nem megy a Russa/Navitel/iGO vagy a Static Navigation kikapcsolása Asus gépnél, ellenben Mio kütyük gyakori szereplők itt. Persze ez azért is van, mert többen vesznek Mio-t, a hiszen legtöbb esetben olcsóbb. De a régebbi Asus modellek szerintem nagyon jól sikerültek, az A636 és A632 nekem nagyon bejött. Persze az ember mindig "ráhibázhat", kifoghat hibás darabot, létezik gyári hibás Asus, Mio, Airis, Fujitsu-Siemens, Acer, HP, HTC stb.
Szóval vehetsz Mio-t is, nem rossz, és támogatást is kapsz hozzá, mert sokan használnak Mio-t. A kérdés csupán az, hogy te most infót keresel a döntéshez, vagy a döntésedre keresel igazolást? Nem jobb az Asus a Mio-nál, sem fordítva. Még két készülék között sem lehet egyértelmű rangsort felállítani, nagyon sok szubjektív tényező befolyásolja a döntést. Mondok egyet: én rühellem a 2.5" jack aljzatot audio kiemenetként, márpedig a Mio-n ilyen van, az Asuson meg rendes 3.5". Emiatt a Mio-ba csak átalakítóval tudsz standard füles bedugni, illetve átalakító kell akkor is, ha erősítőre (pl. autós magnó jack inputjára) akarod rákötni. Mivel viszonylag gyakran dugok össze audio-képes eszközöket, így tudom, hogy jellemzően az átalakítók azok, amik otthon maradnak. Tehát ilyen apró okokra is kell gondolni, amikor az ember dönt két készülék között.[ előzmény: (28732) bobi_001, 2008.04.18 08:01:37] |