Azért ha hozzászokik az ember, akkor ki lehet ismerni, mint nagyjából minden mást a turistautak.hu-n.
Sokan panaszkodnak, hogy elsőre nem igazodnak el rajta, de hát a fejlesztő ilyenre csinálta.
Szólni kell a turistautak.hu fejlesztési főosztályának, hogy javítsák :)
A szóban forgó helyzetet a legjobban az egymásra vetíttet térkép mutatja, hogy itt szó sem lehet másolásról, hiszen a meglevő részek is eltérnek:
http://osm.turistautak.hu/?zoom=14&lat=46.25812&lon=18.24831&layers=00000B000FFT
De ha ugyan azon a nyomvonalon vezetnének, akkor is előfordulhat, hogy felajánlott track alapján rajzolták át.
Szóval óvatosan kell bánni az olyan kijelentésekkel, hogy a turistautak.hu-ról másolták.
Mert ha sorrendben nézzük a dolgokat, akkor a turistautak.hu is másolta a track-ról a geometriát :)
Ennél már csak az vezet messzebre, ha azt nézzük, hogy a trackelő meg követte a turistajelzéseket, tehát akkor a track is a jelzések "másolata" :)
És akkor tovább fejtegetve a gondolatmenetet, a felfestés mi alapján készült? .... stb.
Mert ha a festő egy Cartographia térkép alapján ment, akkor mindjárt eljutunk oda, hogy a turistautak.hu másolja a Cartographia térképét :D
Mi volt előbb, tyúk, vagy tojás probléma.
[ előzmény: (69469) Hev, 2014.11.01 22:18:33] |