1) Ismételten tapasztaltam olyat, hogy gyalogos profil esetén egy kicsi mellékutca mellékutcájából a kütyü (eTrex 30) megadta a legrövidebb, helyes utat, át a mellékutcák hálózatán, DE miután visszamentem a főútra, és újraterveztem ugyanarra a célra, akkor a korábbi (a mellékút mellékútjából tervezett) útvonalra vezetett vissza, kacskaringós, értelmetlen, hosszú vonalat mutatva, ahelyett hogy vette volna a rövidebbiket, végig a a főúton. Ez egyféle „emlékezés”-hibának tűnt, MERT amennyiben közbeékeltem egy egészen más útvonaltervezést, azt követően már helyesen számolt a főútról is. DE csakis azt követően. Az említett közbeékelés hiányában mintegy az előző útvonalra „emlékezve”, visszavezetett arra, bár így hosszabb, értelmetlenül kanyargózó vonalat javasolt. Ez egyértelműen eTrex-firmware hibája, nem pedig a térkép hozadéka, hisz az említett közbeékelés estén MÁR a helyes, logikus útvonalat tervezte.
2) A másik észrevételem, már nem az eTrex-szel kapcsolatos. Ezek olyan útvonal-tervezési furcsaságok, amelyeket a BaseCamp is ugyanúgy elkövet, mint az eTrex, és egyszerűen nem értem, miért. Hátha valaki megmagyarázza a miért-et:
Térkép: City Navigator Európa 2013.40. Kolozsváron lakom, tehát egy kolozsvári példát adok, a sok furcsa eset közül egy egészen egyszerűet. Adott a két pont:
A = N46 46.831 E23 35.911
B = N46 46.918 E23 36.774
A térképen jól látható, hogy A és B a főút ugyanazon oldalán vannak, tehát a gyalogosnak nem kell átmenni a főúton ahhoz, hogy egyik helyről a másikra jusson.
a) Útvonaltervezés BaseCamp-en A-tól B-ig, Gyalog profillal -> két értelmetlen megfordulást iktat be úthosszabbításként, holott, ahogy mondtam, nem kell átmenni a főút egyik oldaláról a másikra kijelölt átjárón.
b) Útvonaltervezés BaseCamp-en B-től A-ig, Gyalog profillal, tehát ugyanaz, csak fordított irány -> a két értelmetlen megfordulás ezúttal eltűnik.
c) Útvonaltervezés BaseCamp-en A-tól B-ig, Gyalog profillal, de a testreszabásnál a megfordulások letiltva -> értelmetlen kerülések beiktatása.
d) Útvonaltervezés BaseCamp-en B-tól A-ig, Gyalog profillal, de a testreszabásnál a megfordulások letiltva -> az értelmetlen kerülések eltűnnek.
Ha valaki azt mondja, hogy a térképen hibázik valami, akkor is adott a kérdés, hogy megfordítva (B-ből A-ba miért helyes). Evégre a gyalogos forgalom a városokban nem egyirányúsított :)[ előzmény: (67002) markusa, 2013.03.19 09:22:08] |