Amire tudok, hirtelen válaszolok. A többire majd a tudorok.
1. A kérdést sem értem! :-) MS-ben hogy lehet tracket átlagolni? Elképzelésem sincs. Szerintem ezzel ne is foglalkozzál. Egyszerűen csak tisztázd le (fölös részek levagdosása, kis információ, hogy mit is kell látnunk), aztán töltsed fel ide. Aki majd megrajzolja a térképet, az úgyis átlagol a többi tracket is figyelembe véve.
2. Van sok program, de szerintem az MS, MapEdit kombináció elég jól használható. Én ezzel dolgozom (bár ettől Piret hátán tuti feláll a szőr :-D). MS-ben letisztázom a trackeket, MapEditben meg rajzolgatom a térképet belőle.
3. Bizony, ez nem egyedi eset. Ilyenkor javaslom, hogy vedd fel a waypontot, és ha a készüléked tud átlagolni (GPSV, 60C/CS 76C/CS és azt hiszem az új színes Vista/Legend is), akkor átlagoltass vele. Az lesz a legpontosabb. Akkor a kilengésekből meghatározza a masina a pontos helyet, és közben írja a számított pontosságot is, ami jó esetben az idő elteltével kúszik lefelé (mármint a számérték).
4. Az pl. jó megoldás. Ha segíteni akarsz, akkor kicsit foglalkozzál vele, mint az elején írtam. (fölös részek levagdalása, infó, hogy mit is látunk)
5. Az MS nem tudja kezelni az Ozi wpt. Azt hiszem a TrackMaker tudja konvertálni megfelelő wpt-re, de ebben most nem vagyok tuti biztos. Legegyszerűbb különben a MapEdittel mps-sé konvertáltatni. Azt tuti eszi az MS. Ahogy írtad a MapEdit rendelkezésedre is áll.
A szegényes tudásomból ennyire tellett. A guruk majd kijavítanak/kiegészítenek.[ előzmény: (21) NyimiDoMa, 2004.11.21 22:12:25] |