[…] A 100d verziójú cGPSmapper-r használom. Ez az utolsó, és úgy tűnik nem is lesz több, mert befejeződött a fejlesztése. Nálam azt csinálja, hogy minden kompiláláskor a térkép legaljára odabiggyeszt egy pontot, méghozzá egy kisvárosnak („small city”) megfelelő pontot, amelynek a neve nem más, mint az a név, amellyel a cGPSmapper volt regisztrálva. Ez a „kisváros” az összes nagyítási szinten látszik, mégpedig ugyanazon a helyen, koordinátán. Ha GPSMapEdit-ben (Geopainting) megnyitom az IMG fájlt (ez az egyetlen program, ami megnyitja-megjeleníti a nem-NT-s IMG-ket), és kijelölöm az adott pontot, akkor a Properties->Source rávezet a kicserélendő „xx xx xx 00” láncra. Az első két betű általában azonos, de a többi utána mindig más, és semmilyen szabályosságot nem látok. Tehát ha mondjuk 25 kockára darabolok egy térképet, akkor 25 alkalommal kell a szertartást elvégezni, megkeresni a pontot, beazonosítani a számot, és végrehajtani a 'rmwmark 66010070.img -f "xx xx xx 00" -r "28 00 00 00"' parancsot. Türelmet követelő macera. Reméltem, hátha eleve ki lehet kapcsolni ezt pontcsinálást. Most sem értem, miért csinálja a cGPSmapper :( |