Köszi a visszajelzéseket!
Ezek a mapedit-es varázslatok megleptek. Én már régebb óta használom ezt a progit, és még nem jöttek ki ilyen jelenségek. Utánanézek. (elküldhetnéd mail-ben azt a pár tracket, aminél kijött ez a hiba)
A "név olvasás közben kifutott az offset-határból" hiba:
A gdb file-ban minden letárolt ojjektumnak (poi,track,route) előre megvan adva, hogy hány byte-nyi helyet foglal a file-on beül. (ez az offset határ). Ezt a határt lépte át a név olvasása közben a progi. Rengeteg oka lehet. :( (pl.: rosszul van kiszámolva az offset, a név betűi után nincs meg a 0-byte ami a név végét jelenti, stb)
Különeben tájegységenként jópár hibás gdb file van fönt a szerveren. :( Ezezket a mapedit is csak a hibáig tudja beolvasni, a többi részét meg eldobja. (ahogy a színező is)
...köztük a berajzolandó enyém.
Ha a berajzolandó trackedet meg tudod nyitni mapsource-ban, de a színező hibát jelez, akkor ezt a file-t is küld már át légyszi, mert akkor "nálam" van a hiba. Ha nem tudja megnyitni, akkor tényleg hibás a fileod. :(
Néha a tuhu-s track feldaraboló rutin elcseszi a file-okat. Ez már régi jelenség, és hál'istennek eléggé rita. |