És akkor egy kis esettanulmány. A már említett keletről érkező Arterial road keleti végén lévő csomópont legnagyobb nagyításban (bár így nem nagyon látni, nézd meg MapEditben):
- bal felső sarokban az Arterial road nem kapcsolódik a Major highway-hez (Red Navaid jelenne meg feltöltés után, mely valamilyen hibát jelez, s a GPS is rosszul tervezne)
- a két átlós Major highway nem kapcsolódik egymáshoz (nem lenne RN, de rosszul tervezne a GPS)
- a kerékpárút nem kapcsolódik a jobbra menő Residential street-hez (nem lenne RN, de rosszul tervezne a GPS)
Figyelj ilyen zsúfolt kereszteződéseknél, mert a 6 méternél rövidebb szakaszok megakadályozzák este a tájegység generálását. Ekkor a tájegység addig nem frissül, amíg valaki nem javítja ezt a hibát.
Vasalján a templom közelében az ID=409965 és egy Residential street nem csatlakozik.
ID=464407-be nem csatlakozik bele a balról jövő Residential street. Szintén az ID=464407-nek az északi végénél nincs csatlakozás a kerékpárúttal. Ezeket a hibákat felfedezheted úgy, hogy ha bekötöttél egy utat, akkor elhúzod a közös pontot. Amennyiben minden egyes kivezető út megy a középső pont után, akkor jól rajzoltad. Ekkor visszavonod a mozgatást, s nem változott semmi, de a teszt megvolt. Ha nem mozog az összes kivezető út, akkor szintén visszavonod, majd a nem mozgót bekötöd. S újra teszt, mert az ördög sohasem alszik. Ezért is olyan karikásak a szemei.
[ előzmény: (34423) Arti (junior), 2009.10.28 21:03:29] |