Az "új" raszteres térképről van itt szó. Amikor néhány éve leváltották ezzel a régit (ami még elérhető, de 2017 óta nem frissül), előjöttek az ilyenfajta hibák. Tudnék több más ilyet felsorolni, példaként csak a Nyíregyháza melletti bokortanyákat említeném most, ahol nagyítási szintenként fordulnak elő eltérő nevek.
Jeleztem a problémát annak idején, öt éve, amikor térképszerkesztéskor Nagycserkesz-Halmosbokorról leválasztottam Ferencbokrot. Ez a garmin-kimeneteken rendben működött is, de az "új" raszteres nem minden nagyítási szinten frissült meg, néhol Nyíregyháza-Halmasbokor is megjelent. A legfurcsább az, hogy egy 2013-as szerkesztés óta már Nagycserkesz az előtag Nyíregyháza helyett, amit a garmin kimenet és a régi raszteres jól meg is jelenít(ett), az "új" viszont elhibázza.
Almáspuszta esete is hordozza a raszteres cseréjének sokéves hibáit, a régi raszteresen nem látni Kisbárkány előtagot.
Vagyis be kellene avatkozni rendszergazdai szinten - ezt kértem is akkoriban -, pl. úgy, hogy teljesen "újragenerálódjanak" a raszteres csempék.
[ előzmény: (73433) becko, 2022.08.21 16:31:10] |