Vettem. Köszönöm.
Megnyugtatásul - nem nyúlok be a térképadatbázisba, hanem az mgkmap részére generált MP file-okban kotorászom.
Az már biztos, Bükkben a
98870, 93854, 93856, 93153, 90462, 89993
ID-jű polygonok valamelyikébe tört bele mkgmap bicskája.
Most határolom be, melyikbe, két-három nap kell hozzá.
alnibell küldött egy levelet.
Felvetette, gondot okozhatnak a nem lyukasztott és átfedő (duplikált) polygonok.
Nos, azt tudjuk, egyszerű esetekben nem, azért lyukasztunk illetve irtjuk a kettős polygonokat, hogy egyértelművé tegyük a térképi megjelenítést. Azonban...
Mikor MapEdittel nézegettem Bükk hatalmas polygonjait, többször futottam be abba a jelenségbe, hogy több rétegben helyezkednek el a polygonok egymáson. Találtam egy szokványos esetet: a legnagyobbon, egy erdő típusún volt egy nagy rét polygon, rendben lyukasztva az erdőbe; a rét polygonon egy ipari terület. Ha az utóbbit töröltem, láthatóvá vált, a rét polygonra lyukasztva volt, de alatta megjelent az erdő típusú polygon önálló egységként. Más szavakkal, olyan egy ID-jű polygonnal találkoztam, mely két önálló polygont tartalmazott, de nem egymás mellett mint általában, hanem az egyik a másikban foglalt helyet.
Fogalmam sincs, okozhat ez problémát. Itt három réteg került egymásra.
Mivel a hatalmas erdő polygonoknál simán megtörténhet háromnál több rétegű polygonhalmazok képzése, bonyolíthatja a polygonok feldolgozását, egymáshoz igazítását.
[ előzmény: (72910) Vacsape, 2018.10.28 11:27:56] |