Ránéztem, OK.
Sajnos, a késői szerkesztés miatt az OMP térképén még nem látni a POI-kat, de megnéztem, megvannak a magaslesek is, és a kilátópont is.
A "műholdképes" térképen jól látszik, hogy azok az utak, melyek a műholdról is látszanak már nem felméretlenek.
Érdekes, hogy az út kb. ott van, ahol a műhold "látja":-)
Különösen fontos a Balatonhenye határában lévő elágazás.
Itt nincs jel, viszont van három út, a középső a KÉK, mától, közreműködésed nyomán, ez is látszik.
Mivel a háznál az eredeti utat elkerítették, az a kerülő út a fontos, melyen elindultam, és mától már látszik, hogy ezen nem szabad menni.
Az OKT(M) Pirkanc pontig tehát szerintem OK, a térkép azt mutatja, ami a valóság.
Az MTSZ honlapján az útvonal leírása:
Balatonhenye - Dománya - Külső-Harka - Pirkanc - Hamuházi-forrás - Csicsói erdészház
A "Külső-Harka" az tévedés, sok évvel ezelőtt arra ment a kék, de most már ott, ahol a térképen látni.
Az OKT(M Harka pont tulajdonképpen a Belső-Harka.
Itt kiágazás van (K4), bár a táblát pár éve ellopták.
A hegy (északi irányba) szigorúan védett, ott nem maradhatott a kék.
Talán egyszer elindulok felfelé, felfedező útra.
A Pirkanc pont jelzi, hogy elértük az É-D irányú murvás erdészeti szállító utat.
Eddig OK.
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=170504
Eddig (Balatonhenyétől) 3.5 kilométer.
Sziszifuszi munka, de az eredmény szerintem megéri.
Nagyon köszönöm.[ előzmény: (68853) alnibell, 2014.08.04 00:27:57] |