Van nyilvántartás a feltöltött nyomvonalakról: http://www.openstreetmap.org/traces
A poi teljesen más logikájú az osm-en. Először is bárminek lehetnek olyan tulajdonságai, amit poi-ra szoktunk érteni. Orvosi rendelő lehet egy pont, egy vonal és egy kapcsolat is.
Vonal akkor, ha megrajzoljuk az épület körvönalát négy sarokponttal. Erre azárt vonalra felteszünk egy épület címkét, ettől a megjelenítése felület lesz. Ekkor a vonalhoz (=felülethez) kapcsoljuk azokat a címkéket, amelyeket a pont kapna. A kimeneteken ilyen esetben is ugyanúgy szokott lenni ikon és felirat is az épület közepén, mintha odaraktunk volna egy külön poit.
Kapcsolat is lehet poi akkor, ha mondjuk az épületnek van belső udvara is. Ekkor a kapcsolat típusa multipolygon, két tagja van, a külső vonala és a belső vonala. A címkéket a kapcsolat kapja.
Annak érdekében, hogy a kapcsolódó fotó és bővebb adat "belülről" is elérhető legyen, vagyis a nyers adatból megtudjam hogy honnan szerezhetek bővebb adatokat, url-t tárolnak a címkék között, például url=http://turistautak.hu/poi.php?id=168891[ előzmény: (67918) pockok, 2014.05.29 18:18:54] |