"Az itteni térképre valós dolgok kerüljenek." ..
Ez általánosságban igaz, de speciális esetekre lehetne "unortodox" megoldásokat is használni.
"De ne számolgatott koordinátákkal! Vagy pontosan legyen fent, vagy sehogy"
Nem számítgatásból származnak a kissé pontatlan koordináták, hanem ismert, kimért koordinátákhoz a kartográfia szabályai szerint waypoint-projekcióval. (Az OziExplorer ezt csinálja.) Ez "hivatalból" pontatlanabb mint a tökéletesen kimért koordináták, de kommersz gps-ekkel magas fák alatt nem lehet méteres pontosságra számítani. Ha az esetleges pontatlanságot is feltüntetjük, akkor a "közelítő is jobb, mint semmi" esete forog fenn. A probléma, amit megoldani kíván, indokolja a részletes megoldást. Tudom,
nem a TuHu feladata megoldani az Arboréum anyagi gondjaiből származó problémát, de ettől még lehet segítséget adni. Ti nem voltatok ott, amikor 40 ember össze-vissza rohangálva, néha hangosan kiabálva kereste a konkrét ritkaságokat.
"Idézem hev megjegyzését az előző "beadásod" adatlapjáról: Ilyen anyagból nem dolgozunk!"
Megértettem, ezért próbáltam több lépésben, több kevesebb sikerrel TuHu-konformmá tenni az anyagot. Szerintem a jelenlegi áálapot a két részre bontott feladássl már ilyen.
Az információs táblát kalibrációs okból én is kimértem, benne volt az én felmért pontjaim fájljában. Nem töröltem ki azért sem, mert a MapSource térképén valamiért nem látszott, hogy már megvan.
Kérlek benneteket, hogy ezt az egész cirkuszt ne az én lustaságomnak tudjátok be, hanem tényleg egy járatlan utat követtem. Ha csak a 4-5 kimért pontot akartam volna felvinni a térképre, akkor nem kezdem el ezt az "unortodox" megoldást, amit más, fontosabb esetekben még más is felhasználhat.
[ előzmény: (64988) FTom, 2013.10.25 21:43:35] |