Mert pl. a régebbi BT-s egységek nagyok voltak, és a maiak is nagyobbak a külső antennáknál, emiatt pedig az elhelyezésük problémásabb, mint egy külső antennáé. Én a külső antennát a táskám tetejére rögzítem, mégpedig úgy, hogy egy mágnes van a táska belső felén, ez tartja helyén a külső antennát. Egy BT-s eszközzel ezt nem tudnám eljátszani, még akkor sem, ha mágneses lenne, mert a nagyobb tömeg miatt nem tartaná meg a mágnes.
Aztán ott van a dzsungel veszélye. Eső, hó, szél, ágak, szakadék - az 4-6 rugós külső antenna (ami a legtöbb esetben teljesen vízálló, ezért is külső antenna) kisebb veszteség, mint a 30-50 rugós BT-s egység. Reális veszély lehet a szimpla elvesztés is, hiszen ha az ember fél óráig nem néz a PDA-ra, talán észre sem veszi, hogy közben lekapta a hátizsákról egy ág a GPS vevőt. Nyilván ez ritka jelenség, de például ezzel is magyarázható a külső antenna alkalmazásának előnye a "rakjuk a BT egységet fej fölé" elgondolással szemben.
És ne feledkezzünk meg az antenna erősítési szerepéről sem, hiszen ezen van a hangsúly. Nyilván nem véletlenül fogyaszt többet a GPS vevő külső antennával, az nekünk jó. Szerintem egy SiRF II-es BT-s vevőt kellően fel tud turbózni egy jobb külső antenna.[ előzmény: (8012) Peter68, 2006.05.29 15:15:26] |