turistautak.hu térképrészleteK+ jelzés GPS-szel
[ english
Előzmények

Mr Zergehozzászólásai | válasz erre | 2019.09.26 07:03:16 (77763)
Én az autós megközelítéskor az OSMAnd-t használom. Nagyobb ládavadászat előtt a kedvenc pontokat használom, jelemzően a parkoló a célpont. Ehhez a Mapsourcban leszúrom a pontokat és a telefonba favourites.gpx fájlként bemásoslom.
Nagyon bevált ez a módszer a nyaralásoknál is, nem kell pötyögni a kis képernyőn, minden bent van a kötyüben, csak ki kelll választani.
Kocsiból kiszállva jöhet a Garmin.
[előzmény: (77753) bigmick, 2019.09.25 14:39:16]

bigmickhozzászólásai | válasz erre | 2019.09.25 14:39:16 (77753)
Én alaphelyzetben Garmin GPS-t használok a láda konkrét felkutatására, de az odautazáshoz g:hu meg Locus Pro volt nálam használatban.
Mostanában a g:hu helyett a (még fejlesztés alatt levő) g:hu+ progit használom navigálásra is.
Meg amikor bamba módon a GPS-re nem töltöm fel előre a célba vett terület összes ládájának adatát, akkor a konkrét ládakereséséhez is ezt a progit használom, mint legutóbb augusztusban baranyai egyhetes ládázás alkalmával.
És én is azt mondom, hogy a telefon miatt egy láda sem maradt megtalálatlan.
Ami a képernyőméretnél sokkal fontosabb, hogy a telefonban legyen rendes iránytű (geomágneses szenzor).
Sajnos elég sok telefonból kihagyják (amúgy filléres tétel), és a marketingsüketelős ismertetőkből elég ritkán derül ki, hogy az adott típusban konkrétan benne van-e, vagy sem. Érdemes alapos hardware-teszteket elolvasni az adott típusról, azok ki szoktak térni erre a tételre is. Ha a teszt nem említi ennek a szenzornak a meglétét/nem meglétét, akkor nézzél meg másik tesztet is, amelyik egyértelmű infót mond, hogy igen vagy nem.
Én a magyar nyelvű teszteken kívül külföldieket is el szoktam olvasni, mert azok (főleg a német és az ausztrál) tesztek valahogy nekem részletesebbnek tűnnek.
[előzmény: (77751) Katulyakutatók, 2019.09.25 13:45:25]

Katulyakutatókhozzászólásai | válasz erre | 2019.09.25 13:45:25 (77751)
Én egy rövidke, kb. 1 hónapos elcsábulást kivéve, már több, mint 7 éve csak telefonnal ládázok. Első perctől kezdve a Locus+g:hu programok kombóit használtam a korai főverzióktól kezdődően. Eközben jó pár telefontípus megfordult a kezeim között. Tapasztalataim szerint legpontosabbak az Xperia típusok voltak. Az Xperia Z1 Compact bizonyult a legjobbnak, még az akkoriban kipróbált eTrex Touch 25 túra GPS-t is felülmúlta. A vállalhatatlan árak miatt váltottam kínai telefonokra. Jelenleg egy Xiaomi Note 5-t nyúzok. Ez sem rossz. Navigációval, trackeléssel egy 15-20 km-es egész napos túra után 40% körüli a töltöttsége. A tapasztalataimról bővebben itt írtam. Egyébként a telefon miatt egy láda sem maradt megtalálatlan., legfeljebb tovább keresgéltem., ha lassabban fogott pozíciót, de ez legfeljebb másodperceket jelentett.
[előzmény: (77748) fixer, 2019.09.25 11:04:46]

fixerhozzászólásai | válasz erre | 2019.09.25 11:04:46 (77748)
Sziasztok! Szerintetek melyik telefon jó túrázáshoz, GPS-navigációhoz, (geocachinghez )?

Nagyobb kéne (kb.6 inches, jó nagy tepsi), androidos (Locus-hoz), aminek pontos a GPS-e.
Olyan kb. max 100-120e körül.
Nézegettem a Xiaomi Redmi note 7-et, de a fórumokon azt írják, nem nagyon pontos a GPS-e. Pld. egy Samsung Galaxy a70 jó erre, pontos? Vagy melyik telefon jó erre szerintetek?


Bejelentkezés név:  jelszó:   tárolás [regisztráció]

Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!

[ kezdőlap ] [ térkép ] [ + felmérések ~ ] [ + útvonalak ~ ] [ + poi ~ ] [ belépés ] [ faq ] [fórum] [email]

A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók